Historia fiata, krótka prezentacja.

Marka Fiat to dziś jedna z lepszych marek samochodów, historia jej sięga 19 wieku. Choć fiat nie należy do najdroższych marek, jego ceny są przystępne, serwis aut też nie pochłania portfela kierowcy. “Budujemy samochody, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce mieć” – Ferry Porshe

Powstanie marki fiat.

Marka fiat powstała w 1899 roku, pod nazwą Fabrica Italiana automobili w Torino. Tak dokładnie brzmi pełna nazwa skrótu FIAT.
Model fiat 3 1/2 HP to pierwszy pojazd, który wyszedł na rynek.

Następne lata to powstanie kolejnych modeli, które produkowano w skali kilkaset a rok 1908 to przełom, gdzie dochodzi do produkcji 1000 egzemplarzy.

Inne modele to Fiat 1 Fiacre, Fiat 508, Fiat 0, Fiat 509, Fiat topolino, oraz Nuova 500.

Marka Fiat zajmuje się produkcją samochodów takich jak między innymi:

  • Dostawcze,
  • ciężarowe,
  • sportowe,
  • osobowe
  • oraz rajdowe.

Przez okres od roku 1899 do roku 2021 cały czas fiat jest liderem na rynku. Jego asortyment bardzo się rozrósł, powstało mnóstwo miejsc pracy dla ludzi. Do tego również doszły nowe fabryki, umowy z innymi państwami.
Rynek nowoczesny jest zasypany nowymi modelami aut, które poprzez długi proces ewoluowały i zyskały świeży, oryginalny styl i karoserię, niesamowicie soczysty lakier dla karoserii nadwozia.

Fiat 126 p.

Dziś Fiat 126 to przeszłość, choć niegdyś był wspaniałym cackiem. Jego pozyskanie było sensacją, wydarzeniem dla młodych kierowców.

Produkcja Fiata w Polsce stała się prawdziwą okazją dla Polaków, tak samo jak dziś wejście do Unii.

Fabryka Fiata powstała w Tychach, dała złoty zastrzyk, który utrzymywał kraj na pewnym poziomie.

Fiat 126 zakończył swoją produkcję, a wraz z tym marzenia na lepszą przyszłość.

Egzemplarze, jakie pozostały po tym modelu są bardzo drogie, zyskały szalone ceny. A to się stało za sprawą Polki, która darowała fiat 126 p Tomowi Hanksowi.
Z biegiem czasu rozpoczęto etapy produkcji innych samochodów, jak panda, cinquecento, seicento, brava oraz fiat grande punto.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Fiat to jeden z lepszych marek aut działający na rynku już ponad 120 lat. Z biegiem czasu powstało miliony bezpiecznych samochodów, co rusz to ulepszonych, na czasie.