Pięć najlepszych niemieckich marek samochodów.

Niemcy są znane na całym świecie z dostarczania wysokiej jakości niezawodnych samochodów, które przetrwają całe życie i które wynikają z zaangażowania kraju w branżę od pierwszych pojazdów silnikowych, a Carl Benz zaprojektował pierwszy pojazd silnikowy z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem .

Od tego czasu produkują jedne z najbardziej znanych i najbardziej poszukiwanych modeli na świecie, co sprawiło, że decyzja o wyborze pięciu największych marek eksportowanych z kraju była trudna. Oto niemieckie samochody, o których z pewnością słyszałeś:

1. Volkswagen

Volkswagen jest flagową marką Grupy Volkswagen i jest uważany za jedną z najbardziej niezawodnych marek na rynku światowym.

VW został założony w 1937 roku przez rząd niemiecki i został stworzony w celu zapewnienia społeczeństwu niezawodnego samochodu, który był dostępny dla przeciętnego kierowcy, stąd nazwa, która oznacza samochód dla ludzi.

Istnieje wiele samochodów, które VW jest znany z ulubionych rodzin i młodych kierowców, takich jak Golf i Polo, aż po kultowe gwiazdy filmowe, takie jak Garbus.

Beetle został częściowo zaprojektowany przez legendarnego producenta samochodów Ferdinanda Porsche, który później założył własną firmę, i był tak popularny, że produkowano go przez dziesięciolecia, aż w końcu został wycofany w 2018 roku.

Golf i Polo pozostają jednymi z najlepiej sprzedających się hatchbacków na rynku i są faworytami rodziny ze względu na przystępne ceny, niezawodną inżynierię, przestronne wnętrza i wszystkie nowoczesne udogodnienia, jakich potrzebują współcześni kierowcy.

2. Mercedes-Benz

Jak wspomniano wcześniej, Mercedes-Benz od samego początku był kluczowym graczem w ewolucji współczesnego samochodu.

Carl Benz miał kilka firm, ponieważ próbował znaleźć partnerów, którzy poparli jego pragnienie zrewolucjonizowania raczkującego przemysłu samochodowego poprzez zastosowanie silnika w poruszającym się pojeździe, a nie tylko stacjonarnych, używanych w tamtych czasach w fabrykach.

W 1883 roku w końcu osiągnął ten cel, zakładając firmę Benz & Cie, zaledwie trzy lata przed opatentowaniem pierwszego samochodu z silnikiem benzynowym w 1886 roku.

Daimler Motor Company nawiązał współpracę z Daimler Motor Company, konsolidując dwie mniejsze marki samochodów w jednego potężnego producenta. Początkowo była to tylko współpraca ze skoordynowanymi projektami, produkcją, zakupami, sprzedażą i reklamą, która pozwoliła obu markom pozostać konkurencyjnymi na rynku po trudnościach pierwszej wojny światowej, ale w 1926 roku firma Daimler-Benz AG została utworzona, kiedy oficjalnie połączone. Niedługo potem na drogach zaczęły pojawiać się pierwsze modele Mercedes-Benz. Możesz dowiedzieć się więcej o historii stojącej za nazwą Mercedesa i początkach Daimlera i Mercedesa w tym artykule.

Dziś Mercedes jest jednym z największych producentów luksusowych samochodów na świecie i oferuje modele we wszystkich kształtach i stylach nadwozia, a także z gamą elektrycznych i hybrydowych układów napędowych, zgodnie z przejściem szerszego rynku na modele elektryczne.

3. Audi

Ta marka słynie z rozwoju technologicznego i wnętrza zorientowanego na kierowcę, które jest wykończone w wysokiej jakości, przewyższającej to, czego oczekujesz nawet od marki premium.

Firma została założona w 1910 roku przez inżyniera Augusta Horcha i podobnie jak kilka innych marek nosi imię jej założyciela, chociaż August przetłumaczył Horcha na łacinę, aby stworzyć nazwę Audi.

Marka połączyła siły z trzema innymi firmami DKW, Wanderer i pierwotną firmą Horch, tworząc Auto Union i wtedy przyjęli swoje obecne logo czterech pierścieni.

Podczas i po drugiej wojnie światowej wielu niemieckich producentów samochodów miało trudności z kontynuacją działalności, zwłaszcza przy obowiązujących surowych przepisach Allie, a Auto Union przeniosło się do Niemiec Zachodnich, aby spróbować ponownie założyć firmę.

W połowie lat 60. firma została przejęta przez większego producenta Volkswagena, który postanowił połączyć wszystkie cztery marki Auto Union w jedną, znaną jako Audi. Dopiero w latach 80. Zyskali światowe uznanie dzięki sukcesowi Audi Quattro w rajdach, a następnie wyprodukowało szereg modeli, które wkrótce stały się standardem dla luksusowych hatchbacków i sedanów.

4. BMW

BMW, lub aby nadać mu pełną nazwę Bayerische Motoren Werke, rozpoczęło działalność w 1913 roku jako Rapp Motorenwerke GmbH, który był producentem samolotów i pojazdów silnikowych. Firma została założona przez jej imiennika Karla Rappa, ale kiedy odszedł zaledwie cztery lata po założeniu firmy, zmieniono jej nazwę na obecną i zaadoptowała do logo flagę z niebiesko-białą szachownicą swojego rodzinnego regionu Bawarii.

Firma ma długą historię w sportach motorowych, z zespołami wyścigowymi w wielu zawodach i dostarczaniem silników również innym zespołom. Byli częścią Formuły 1, różnych Mistrzostw Samochodów Turystycznych, Le Mans, wielu wyścigów serii wytrzymałościowych, a nawet stworzyli własną serię formuł, aby pomóc rozwijać młode talenty przechodzące od kartingu do F1. Obecnie mają zespół w Formule E, w pełni elektrycznej serii wyścigów.

Dla kierowców, którzy nie jeżdżą na torze wyścigowym, BMW stworzyło również wiele świetnych modeli sedanów, executive, hatchback i SUV z zarówno elektrycznymi, jak i tradycyjnymi silnikami spalinowymi.

5. Porsche

Wspomnieliśmy wcześniej Ferdinanda Porsche o jego udział w projektowaniu VW Beetle, ale później założył własną firmę motoryzacyjną, która skupiała się na modelach o wysokich osiągach, które pozwoliły mu w pełni odkryć jego zainteresowanie wyścigami samochodowymi i samochodami .

Oryginalne Porsche 911 było oparte na projektach, które Ferdinand badał dla VW Beetle. Od tego czasu kultowy samochód przeszedł kilka pokoleń, chociaż podstawy oryginału niewiele się zmieniły, aby zapewnić, że pozostanie tak samo aktualny i nowoczesny, jak inne modele z jego katalogu.

Logo Porsche powstało z połączenia herbów konia i jelenia, miasta i regionu założycielskiego firmy, odpowiednio Stuttgartu i Wirtembergii. Siedziba firmy pozostaje do dziś w Stuttgarcie i nadal jest kontrolowana przez członków rodziny Porsche, chociaż są oni również częścią Volkswagen AG.