Chevrolet i jego korzenie historii powstania.

Chevrolet to jedna z najtańszych marek samochodów. Znana jest na świecie, wpłynęła na rynek amerykański, europejski i inne kontynenty świata. Wyprodukowano tu miliony egzemplarzy różnych modeli samochodów. “Samochód jest wtedy naprawdę szybki jeśli stoisz przed nim rano i boisz się go otworzyć” – Walter Rohl

Jaki rok przypada na powstanie marki Chevrolet?

Chevrolet powstaje w roku 1911, jako jeden z liderów amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Jego nazwa pochodzi od samego założyciela Luisa Chevroleta, który był najważniejszą postacią w tej marce, jego wspólnik William C. Billy Durant był mechanikiem, który dobrze się znał na swojej pracy.

Classic Sic C to pierwszy model, który królował, jako jeden z krzyków mody. Karoseria tego samochodu lśniła, miał on kwadratowy kształt nadwozia, a może nawet prostokątny, jego przednia strona to jedynie maska oraz szyba. Jednak brakuje tu dachu, który by uchronił pasażerów przed wiatrem, śniegiem lub deszczem. Anomalia pogodowe nie sprzyjały temu modelowi. Dodatkowo samochód posiadał 2 światła przednie. Posiadał również 4 koła, drzwi oraz miał zamontowane błotniki, siedzenia dla 4 osób w tym kierowcy, posiadał również dodatkowo stopień, by pasażer mógł na niego stanąć, gdy będzie wysiadał.

Inne starsze modele chevroleta to z roku 1924 chevrolet superior, chevrolet master sedan z roku 1936-1939.

Chevrolet podbija rynek.

Chevrolet podbiła rynek, sprzedał milion egzemplarzy, rozprowadził swoje samochody na około 140 rynkach. Jego samochody zyskały skok w sprzedaży, stały się jednym z liderów marek motoryzacyjnych. Jednak warto tu zauważyć, że chevrolet to jedna z najtańszych marek samochodów. Ceny 1 egzemplarza nie przebijają ceny hyundai, czy volkswagena albo forda,

Chevrolet to jedna z najtańszych marek samochodów, która nie wymaga dużych kosztów naprawy samochodów. Części dla modeli chevroleta są tańsze, można go wybrać, gdy chcemy piękny nowy samochód, ale nie stać nas na bardzo drogą markę. Chevrolet jest tu najlepszym rozwiązaniem.

Chevrolet w Polsce.

Chevrolet w Polsce nie zrobił kariery, jego pierwszy model Aveo z roku 2005 nie robi zbytnio szału wśród fanów. W Polsce odbywa się produkcja w FSO w Warszawie. Niestety nie trawa na długo. Cała produkcja przenosi się do Rosji,  chevrolet robi tam znaczącą karierę. W Polsce wyprodukowano zaledwie 13000 egzemplarzy chevroleta Aveo.

Chevrolet Aveo to mały, zgrabny samochód osobowy. Pięknie się prezentuje, ma ładną karoserię, dobrze dobrany lakier. Jego owalne kształty powodują, że samochód wpada w oko każdego kierowcy. W pełni komfortowa podróż nie jest on już najnowszym krzykiem mody. Jednak jego modele wytrzymują długi czas.

Modele samochodów chevroleta.

Wyróżnić można takie modele chevroltea jak na przykład:

  • samochody osobowe: spark, malibu, aveo, avensis,
  • samochody dostawcze: express,
  • samochody terenowe, samochdoy SUV i crossovery: trax, equinox, blazer, traverse, tahao, suburban, trailblazer
  • samochody elektryczne: bolt, bolt euv
  • samochody sportowe: camaro, corvette,
  • pick-upy: colorado, silverado, silverado HD,

Wszystkie modele są produkowane dla amerykańskich potrzeb nieco inaczej, a dla europejskiego rynku, cen paliw, równiez w nieco inny sposób.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Chevrolet to świetne rozwiązanie dla osób pracujących, czy z niskim zarobkiem. Modele chevroleta w USA mają zupełnie inny silnik niż w Europejskich modelach. Dlatego też, że nafta w USA jest nieco tańsza niż w Europie. Z tego tez względu, że szyby naftowe są na wielu działkach nieuzbrojonych.