Jakie środki komunikacyjne sprawdzą się najlepiej w Japonii?

Wybierając się na wycieczkę do Japonii, na pewno trzeba rozważyć kwestię transportu, jakim będziesz się tam poruszać. Japonia to rozległy kraj o zróżnicowanym terenie. Posiada wiele obszarów górskich, ale również dużo zurbanizowanych terenów miejskich z ciasną zabudową. To na co powinieneś zwracać uwagę, wybierając swój środek transportu, podczas podróży po Japonii to teren, po jakim będziesz się poruszać. Być może chcesz większość swojego czasu spędzić w Tokio czy Osace? Twój wybór może paść na tereny bardziej odległe od wielkich miast, wówczas inny środek transportu będzie bardziej odpowiedni.

Komunikacja w Japonii metro autobusy pociągi JR – transport zbiorowy

Najważniejsze trakty komunikacyjne, jakimi można po Japonii się poruszać, będąc w tym kraju to pociągi Japan Railwais, autobusy oraz metro. Stanowią one oś komunikacyjną w zatłoczonych miastach i pomiędzy miastami a oddaloną prowincją. W pociągach codziennie panuje ogromny tłok i mimo częstych kursów nie rozwiązują one sytuacji. Niemal do każdego miejsca w kraju kwitnącej wiśni można dotrzeć pociągami linii JR. Linie te prowadzą przejazdy miejskie oraz międzymiastowe. Mimo bardzo dobrej siatki połączeń między wszystkimi miastami w pociągach panuje tłok zwłaszcza w godzinach szczytu.

Autobusy w Japonii to propozycja raczej dla tych, którzy mają więcej czasu. Nie są one zbyt szybkim środkiem transportu po zatłoczonej aglomeracji. Plusem tego środka lokomocji jest to, że pokrywa on swoim zasięgiem bardzo dużą część miast. Dojedziesz, więc autobusem bez większych problemów z jednego końca miasta na drugi. Jeśli chcesz oszczędzić nie tylko na noclegu, ale i na transporcie między miastami, autobus dalekobieżny będzie dobrym rozwiązaniem.

Szybkie przemieszczanie się po mieście to również metro. Tokijskie metro to jedno z najszybszych i najnowocześniejszych rozwiązań na świecie. Zapewnia ono bardzo szybką komunikację między mieszkańcami przyległych dzielnic. Obsługują łącznie 8,5 miliona mieszkańców mieszkających w 23 dzielnicach Tokio. Metro w Japonii funkcjonuje w kilkunastu miastach, m.in. Osace czy Sapporo. Metro to łatwo dostępny, popularny i dosyć tani środek transportu. Minusem jest to, że w niemal o każdej godzinie bywa on zatłoczony.