Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla swojego dziecka?

Niezależnie od tego, czy masz dwulatka, dziesięciomiesięczne dziecko, czy noworodka, ten przewodnik wyjaśni potrzeby Twojego dziecka w zakresie fotelika samochodowego.

Fotel samochodowy dla dziecka to jeden z najważniejszych zakupów sprzętu, którego zamierzasz dokonać jako nowy rodzic. Jest to jeden z niewielu produktów, jakie kiedykolwiek kupisz dla swojego dziecka, który może rzeczywiście uratować mu życie. Nie tylko to, alestal bez tego nie możesz zabrać dziecka ze szpitala do domu!

Zastanawiasz się, od czego zacząć?

Istnieją trzy podstawowe typy fotelików samochodowych dla niemowląt i małych dzieci: przodem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy oraz w wersji cabrio, które zmieniają się z tyłu na przodem do kierunku jazdy. Według American Academy of Pediatrics (AAP), dzieci powinny pozostać w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, aż osiągną najwyższą wagę lub wzrost dozwolony przez ich siedzenie. (Wcześniej AAP radziło, aby dzieci pozostawały tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 2 roku życia, ale najnowsze zalecenie usuwa kamień milowy dotyczący wieku).

Gdy Twoje dziecko dorośnie, będziesz musiał zmienić kierunek, w którym zwrócone jest jego fotel samochodowy i sposób, w jaki w nim siedzi – i być może będziesz musiał kupić nowy. Zapoznaj się z tym przewodnikiem dla wieków, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w podróży samochodem.

Foteliki samochodowe dla niemowląt. Aby jazda była bezpieczna

Istnieją dwa rodzaje fotelików samochodowych dla niemowląt i oba rodzaje fotelików są równie bezpieczne, więc rodzaj, który wybierzesz, zależy od osobistych preferencji. Oto Twoje opcje przy zakupie fotelika samochodowego dla niemowlaka:

Fotelik samochodowy tylko dla niemowląt.

Fotel samochodowy tylko dla niemowląt może być używany, dopóki dziecko nie waży 9 kg lub jego głowa znajduje się w odległości 2,5 cm od górnej części fotelika. Są one na ogół lżejsze i zaprojektowane do przenoszenia.

Wielu rodziców preferuje wygodę nosidełka, ponieważ można je wyjąć z samochodu bez konieczności odpinania pasów i ewentualnego budzenia śpiącego dziecka. Podstawa fotelika pozostaje przypięta do pojazdu; nosidło po prostu zatrzaskuje się i wysuwa z podstawy.

Foteliki tylko dla niemowląt są również wygodne, ponieważ można je założyć na podstawę wózka. Dlatego kupując nosidełko dla niemowląt, poszukaj takiego, które jest również kompatybilne z Twoim wózkiem.

Kabrioletowy fotelik samochodowy.

Kabriolet samochodowy może być używany od urodzenia, ale foteliki tylko dla niemowląt lepiej pasują do małych dzieci. Wybierz jeden certyfikowany, aby stawić czoła tyłowi, dopóki dziecko nie waży co najmniej 14 kg.

Kabriolet to świetna opcja, jeśli potrzebujesz produktu, który przetrwa lata, ponieważ można je zainstalować jako siedzenie tylne lub przodem do kierunku jazdy. Ponadto większość z nich ma ograniczenia, które pozwolą dzieciom jeździć tyłem do kierunku jazdy przez 2 lata lub dłużej.

Jednak fotele rozkładane nie są zaprojektowane jako przenośne, zamiast tego pozostają zamocowane w samochodzie.

Foteliki samochodowe dla maluchów.

Kiedy Twoje dziecko przerośnie wymagania dotyczące fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy, powinno używać fotelika przodem do kierunku jazdy z uprzężą tak długo, jak to możliwe, aż osiągnie limit wzrostu i wagi. Oto opcje, które masz przy zakupie fotelika samochodowego dla malucha, który wyrósł z siedzenia tyłem do kierunku jazdy:

Fotelik samochodowy tylko przodem do kierunku jazdy.

Wiele fotelików tylko przodem do kierunku jazdy może pomieścić dzieci do 30 kg lub więcej. Zawsze upewnij się, że zapoznałeś się z aktualną instrukcją fotelika samochodowego, aby uzyskać informacje na temat maksymalnego wzrostu i wagi! Zalecenia te nie są uniwersalne dla wszystkich fotelików samochodowych.

Kombinowany fotel samochodowy.

Działa to z uprzężą, dopóki dziecko nie osiągnie 20-30kg. Następnie możesz zdjąć uprząż, a fotel samochodowy zamienia się w urządzenie wspomagające pozycjonowanie pasa, które może być używane dla dzieci o wadze do 36-45 kg za pomocą pasa biodrowego / barkowego samochodu.

Foteliki samochodowe dla przedszkolaków.

Kiedy Twoje dziecko wyrośnie z wymagań dotyczących fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy z uprzężą, powinno przejść do fotelika z mocowaniem pasa z pasem biodrowym/ramionowym w samochodzie.

Pamiętaj, że dzieci potrzebują podparcia głowy: użyj podwyższenia z wysokim oparciem, jeśli samochód ma niskie tylne siedzenie. Wzmacniacz bez oparcia można zastosować, jeśli fotel ma zagłówek.