Drugie życie samochodu

Zapewne nie jeden z nas ma swój ulubiony ukochany samochód, który odpowiada nam pod każdym względem i chcielibyśmy jeździć nim stale i w ogóle nie zmieniać go na nowy model. Wraz z upływem czasu jednak nawet najdroższy, najnowocześniejszy samochód ulega stopniowemu zużyciu, pojawiają się mniejsze lub większe usterki. Innymi słowy, każde auto się starzeje. To rzecz jak najbardziej normalna. Czasami też sami czujemy, że nasze auto potrzebuje kapitalnego odświeżenia, wymiany części; chcemy podarować mu drugie życie. Nie raz ciężko nam ocenić, czy nasz “rupieć” nadaje się jeszcze do czegoś, czy niestety nie warto w niego inwestować.

Całkowity remont samochodu czy zakup nowego auta – co się bardziej opłaca?

Przychodzi ten moment, kiedy stajemy przed ciężkim wyborem, czy przeznaczyć cały nasz budżet lub nawet więcej na zakup nowego auta, czy przeznaczyć tą samą kwotę na kapitalne wyremontowanie obecnego samochodu. Jak dobrze wiadomo ceny serwisów samochodowych rosną, a całkowity remont starego samochodu może nas sporo wynieść. Nieważne, czy jesteś prawdziwym pasjonatem czy nie, ale prawda jest taka, że jeżdżenie wyremontowanym autem opłaca się o wiele bardziej niż kupno całkowicie nowego samochodu. Możemy oczywiście kupić auto za prawie 100 tysięcy złotych z gwarancją na 5 – 7 lat lub przeznaczyć te same pieniądze na wyremontowanie naszego starego samochodu, który przejeździ jeszcze bez żadnych awarii kolejne 20 lat. Kapitalny remont wcale nie będzie wymagał od nas tak dużych nakładów finansowych, co zakup nowego auta z salonu. Dużym plusem takiego zabiegu jest kolejna gwarancja. Powierzając nasze auto w ręce profesjonalnego mechanika, który zamontuje w naszym pojeździe oryginalne części, nowe podzespoły i sprawdzi inne rzeczy, da nam zarówno paragon, pudełka i gwarancje na minimum 5 lat.

Renowacja samochodu

Przywrócenie doskonałego wyglądu naszego auta nie musi być problematyczne i wiązać się z kosmicznymi wydatkami. Na rynku z roku na roku pojawia się coraz więcej serwisów, które będą w stanie skutecznie i profesjonalnie poprawić wygląd naszego samochodu lub całkowicie go odnowić. Na czym jednak polega renowacja samochodu? Kompleksowa renowacja dotyczy szczególnie zabytkowych aut i polega przede wszystkim na rozebraniu ich na części pierwsze, wymianie części, pracach lakierniczych i tapicerskich i wielu innych czynnościach – w skrócie możemy określić to po prostu, jako podarowaniu staremu autu nowego życia i stworzenie nowego oryginalnego egzemplarzu. Renowacja jest to bardzo szeroki i bogaty pakiet zabiegów, jakie możemy zastosować w stosunku do naszego auta, takich jak np. odświeżanie wyglądu szyb, oczyszczanie auta z osadów ulicznych, odżywienie i zabezpieczenie końcówek układu wydechowego czy też polerowanie porysowanych elementów.
Coraz popularniejsze staje się odrestaurowywanie starych zabytkowych aut. W trosce o nasze auta powinniśmy wybierać więc odpowiednio wyposażone warsztaty i przed powierzeniem naszego zabytku sprawdzić opinie i kierować się tylko pozytywnymi recenzjami.