Wybór idealnego auta

Decydując się na zakup wymarzonego auta powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym wybór odpowiedniego salonu samochodowego. Na rynku nie brakuje autoryzowanych serwisów samochodowych, a także komisów, gdzie możemy zakupić używane pojazdy w dobrym stanie. Czym więc kierować się przy wyborze przy wyborze naszego idealnego środka pojazdu?

Jak bezpiecznie kupić samochód we Wrocławiu?

Wrocław obfituje w salony samochodowe i komisy, gdzie można kupić nowe lub używane auto. Zakup nowego samochodu to dla nas chwila wyjątkowa, dlatego też wybór miejsca jest dla nas ważny. W samej stolicy województwa dolnośląskiego znajduje się kilkadziesiąt profesjonalnych salonów oferujących różne marki samochodowe, jak np. Toyota, Volvo, Audi, Chevrolet, Opel, Porsche, Skoda czy też Volksvagen. Zanim jednak udamy się do salonu warto wcześniej oczywiście zdecydować, jakie samochody w ogóle nas interesują i jakie mamy oczekiwania względem auta. Łatwiej będzie nam wtedy coś wybrać. W każdym z nich znajdziemy ogromny wybór samochodów, a obsługa chętnie udzieli nam fachowej pomocy przy wyborze auta odpowiedniego do naszych celów i potrzeb, w zależności, czy szukam auta do pracy, na wyjazd czy też potrzebne nam rodzinne auto do odwożenia dzieci do szkoły. Wiele salonów oferuje także jazdy próbne, dzięki, którym możemy się upewnić, że to auto jest dla nas idealne. Dużą zaletą kupna w salonie na pewno jest to, że stajemy się jedynymi wyłącznymi właścicielami naszego samochodu i mamy pewność, że będziemy jeździć sprawdzonym nie powypadkowym autem.

Zakup używanego auta – wady oraz zalety

Wiele osób dokonując zakupu swojego pierwszego w życiu auta ze względów finansowych lub innych decyduje się najczęściej na samochód używany. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z najważniejszych czynności jest sprawdzenie ważności polisy OC. Nie można także zapomnieć o przerejestrowaniu pojazdu. Po zakupie mamy na to tylko 30 dni, w innym wypadku może skończyć się to nałożeniem na nas kary administracyjnej do 1000 zł. Wszystkie formalności z tym związane można załatwić w urzędzie komunikacji w jeden dzień. Wypada także po zakupie zrobić gruntowy przegląd naszego auta w warsztacie, aby upewnić się, że wszystko jest w należytym porządku.
Co zaś tyczy się zalet zakupu używanego auta: z pewnością jest to niższa cena, może być ona niższa nawet o 50-60% wartości salonowej, tańsze również będzie ubezpieczenie samochodu używanego oraz zapłacimy mniej za ewentualne usterki, ponieważ dostępność części zamiennych do samochodów starszej generacji jest o wiele większa niż w przypadku samochodów nowych prosto z salonu. Znalezienie jednak dobrego używanego samochodu z pewnością nie jest łatwe. Często w komisach samochodowych możemy spotkać się z ograniczeniem aut do jednej marki, ciężko też jest ocenić na pierwszy rzut oka, czy samochód ma poważne uszkodzenia, mogą one bowiem ujawnić się dopiero na dłuższych dystansach. Części w używanym pojeździe mogą także okazać się znacznie zużyte i będą szybciej wymagać wymiany lub naprawy.