Kupno aut używanych – czy warto?

Kupując auto z pewnością zastanawiasz się, czy opłacalniej będzie kupić nowy samochód, czy jednak samochód używany. Jest to dylemat, na jaki trafia wiele osób. Otóż samochody używane częściej się psują, jednak czasem zdarzają się prawdziwe perełki i okazje. Kupując auto prosto z salonu mamy gwarancję, że jeśli coś się w nim zepsuje, to producent obejmie serwisem daną usterkę. Jednak jak to wygląda w praktyce? Czy w każdym wypadku możemy liczyć na serwis ze strony producenta? Czy faktycznie większość aut używanych szybciej się psuje? Przeanalizujmy zatem, na co zwrócić uwagę w przypadku zakupu auta. Inaczej oczywiście będziemy podejmować decyzję w przypadku audi, a inaczej w przypadku bmw. Jak więc zabrać się do tej trudnej decyzji zakupowej?

Jakie auto lepiej kupić – nowe czy używane?

Jeśli zależy Ci na dobrym bmw, które będzie imponująco wyglądać i wzbudzi zazdrość wśród przechodniów, wówczas odłóż na bok samochody używane. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się nowy samochód prosto z salonu, który będzie pięknie się prezentować, zarówno wewnętrz jak i na zewnątrz. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie Ci tak naprawdę najbardziej zależy. Jeśli imponujący wygląd samochodu nie jest dla Ciebie ważny, wówczas być może samochody używane będą lepszą opcją dla Ciebie.

Kupując używane auto zwróć uwagę na stan, w jakim jest ono obecnie. Jeśli nie jesteś zdolny do samodzielnej oceny kondycji auta, wówczas dobrze jest poprosić o pomoc mechanika. Dopiero osoba dobrze znająca się na autach będzie w stanie podpowiedzieć Ci, czy dany samochód jest wart swojej ceny. Oczywiście, jeśli porada od mechanika będzie dla Ciebie za dużym wydatkiem, wówczas ciągle możesz skorzystać z materiałów dostępnych w sieci, przykładowo mogą to być nagrania na YouTube. Warto jest poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu, ponieważ w innym wypadku prawdopodobnie przepłacisz za samochód, który nie będzie wart swojej ceny.

Parametry samochodów używanych

Zwróć uwagę na rok produkcji samochodu, jego przebieg, czy jest to auto powypadkowe oraz na spalanie. Są to podstawowe parametry, które odgrywają największą rolę w wycenie samochodu. Plusem zakupu samochodu używanego, jest możliwość negocjacji jego ceny. Jest to zdecydowanie niemożliwe w przypadku kupna auta z salonu, jednak kupując od innej osoby prywatnej, możemy się z nią po prostu dogadać. Dobrze jest więc znać się na samochodach na tyle, aby móc poprowadzić takie negocjacje skutecznie. Zwróć uwagę sprzedającemu, co w jego aucie pozostawia wiele do życzenia i użyj tego argumentu, aby obniżyć cenę auta. W ten sposób może udać Ci się kupić samochód w naprawdę atrakcyjnej cenie, co będzie stanowić spory zysk w Twoim budżecie domowym.

Jeśli jednak masz mało czasu, a pieniądze nie stanowią dla Ciebie problemu, wtedy nowy samochód będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest tak, ponieważ zakup auta używanego, to tak naprawdę spora inwestycja czasu, którym nie każdy dysponuje.