Gdzie zakupić auto do firmy?

Prawo jazdy dzisiaj posiada już niemal każdy. Mobilność to najważniejsza cecha dzisiejszych czasów. Od tego, jak szybko się poruszamy zależy bardzo wiele, szczególnie dotyczy to każdej firmy i korporacji. Dlatego też bardzo ważnym staje się wybór odpowiedniego niezawodnego samochodu firmowego.

Samochód dla firmy – jak wybrać najlepszy?

Odpowiednie samochody do floty firmy powinny nie tylko świetnie się prezentować, być komfortowe i wygodne w użytkowaniu, ale też znosić przejeżdżanie setek kilometrów dziennie. Wielu pracodawców zwraca także szczególnie uwagę na to, aby były one niskie w kosztach użytkowania oraz wiązał się z rzeczywistymi korzyściami płynącymi z ich użytkowania.
Kryteriów wyboru dobrego dla firm samochodu jest naprawdę wiele. Marka, komfort i funkcjonalność auta, wszystkie te czynniki są dość ważne, choć nie najważniejsze. Szukając jednak idealnego auta nie tyle bierze się pod uwagę model i markę, ale przede wszystkim rozważa się wybór auta, który się opłaci i przyniesie realny zwrot kosztów. Zastanawiając się nad sposobem finansowania auta wielu przedsiębiorców decyduje się na leasing. Leasing pozwala nie tylko na uzyskanie korzyści podatkowych, ale także daje realne możliwości na wpisanie do kosztów uzyskania przychodu całości rat leasingowych. Kolejnym dużym plusem tej opcji jest to, że pozwala na znacznie niższe miesięczne raty niż wynajem i nie obciąża tak budżetu firmy.
Doradcy podkreślają, że auto powinno być także dobrane odpowiednio do rodzaju prowadzonej działalności. Wybór samochodu będzie bardzo ważnym elementem wizerunku firmy. Salon samochodowy może zaoferować wiele ciekawych propozycji zarówno dla małych firm, jak i wielkich korporacji.

 

Dla średniej wielkości firm najczęściej proponuje się na pojazd firmowy auta typu Volkswagen Passat lub Skoda Octavia. Auta te cieszą się ogromną popularnością i są niezawodne zarówno na krótkich, jak i dłuższych trasach. Charakteryzują się minimalistyczną, elegancką charakterystyką i mocnymi, wytrzymałymi silnikami. Kompaktowe auta, jakimi są Skoda Octavia są bardzo przestrzenne i wytrzymałe. Jeżeli nasz biznes wymaga samochodu nie tylko wytrzymałego i przestrzennego, ale przede wszystkim z bogatymi wyposażeniem w nowoczesne technologie to idealnie w tym wypadku sprawdza się Volkswagen Golf lub Toyota Auris, która najchętniej wybierana jest w wersji hybrydowej dla podkreślenia prestiżu firmy i wizerunku przedsiębiorstwa przyjaznego dla środowiska. Oba te auta prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Często zdarza się także, że przedsiębiorcy decydują się na wybór samochodu marki Hyundai, który nie tyle jest niedrogi i dobrze wyposażony, ale prezentuje się nienagannie, co czyni go bardzo dobrą wizytówką każdej firmy. Według rozmaitych rankingów, w Polsce najbardziej popularnymi autami wybieranymi przez firmy i przedsiębiorstwa są takie samochody, jak Ford Focus oraz Opel Astra. Natomiast jeżeli chodzi o wybór idealnych samochodów dostawczych najchętniej wybierane są takie modele, jak Fiat Ducato, Renault Maser lub też Ford Transit.