Jak odświeżyć auto? Car detailing.

Użytkowanie samochodu wiąże się z wieloma udogodnieniami. W każdej chwili możemy dotrzeć w wybrane przez siebie miejsce. Zapakować bagażnik, nie martwiąc się o to, jak przetransportować ciężkie zakupy komunikacją miejską. Jednak, aby auto naprawdę cieszyło, zwłaszcza swoim wyglądem, powinniśmy nieco o nie zadbać. Jak to dobrze zrobić? Jakich produktów używać do pielęgnacji karoserii? A także, które kosmetyki będą odpowiednie? Oto garść praktycznych podpowiedzi:

Co to jest auto detailing?

+Cały proces, który kryje się pod tą nazwą jest czymś więcej niż zwykłym umyciem czy pucowaniem auta. Jest przede wszystkim odświeżeniem ogólnego wyglądu i zakłada niewielkie korekty.
+Trwa nawet do kilku dni.
+Obejmuje usunięcie drobnych defektów. Koryguje się niewielkie przebarwienia lakieru, małe zarysowania oraz poleruje powierzchnie.
+W ramach usługi możliwe jest zabezpieczenie karoserii.

Co oferują dostawcy usług car detailing?

Propozycje mogą być bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od dostawcy i rodzaju oferty, którą dysponuje. A oto na co możemy liczyć:
+Wieloetapowe czyszczenie.
+Korekta lakieru.
+Oferta obejmująca jedynie felgi i koła.
+Usługa związana z odświeżeniem wnętrza samochodu.
+ Usunięcie wgnieceń.
+Nakładanie powłok kwarcowych. Idealne i często stosowane w droższych lub luksusowych modelach aut. Powłoki te doskonale chronią przez długi czas zewnętrzne elementy pojazdu.

Kosmetyki do pielęgnacji auta

Wśród szerokiej gamy kosmetyków samochodowych znajdują się różnego rodzaju woski, żele myjące, spraye, pianki, środki polerskie, glinki i pasty.
+Produkty samochodowe do utrzymania ładnego wyglądu powinny być dostosowane do pory roku.
+Do opon stosuje się, tzw. dressingi, zawierające polimery silikonu, dające ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
+Kwasy żrące, mimo strasznej nazwy, sprawią, że felgi będą lśniły.
+Czernidła przeznaczone są do zderzaków i listew. Ich zadaniem jest ochrona przed mikropęknięciami oraz poprawa koloru.
+Do wnętrza auta idealne będą pianki, spraye i ściereczki czyszczące.
+Preparaty do szyb powinny być odmienne dla wewnętrznych, jak i zewnętrznych szklanych elementów. Zróżnicowane wynika z tego, iż na zewnątrz szyba inaczej reaguje na parę wodną niż wewnątrz auta. Płyn ze spryskiwaczem powinien mieć oznaczenie, że jest przeznaczony tylko i wyłącznie do wnętrza.
+Do czyszczenia silników samochodowych stosuje się zmywacze uniwersalne w sprayu. Silniki samochodowe czyści się najczęściej w serwisach motoryzacyjnych. Po nałożeniu preparatu, pracownik przedmuchuje powierzchnię sprężonym powietrzem, aby pozbyć się zabrudzeń typu smar czy olej.

Co wybrać?

Wybór odnośnie tego, gdzie wykonać auto detailing zależy przede wszystkim, na jaki efekt liczymy. Drobne prace kosmetyczne z całą pewnością wykonamy samodzielnie. Jeśli chodzi o czyszczenie silnika, dokładne polerowanie powierzchni oraz nadanie blasku felgom i pozostałym elementom, należy zdecydowanie wybrać profesjonalną obsługę i pomoc. Usługa, w zakres, której wchodzą wszystkie powyższe pracę może być dosyć droga. Jeśli marzy nam się efektownie wyglądające auto, ale nie mamy dużo gotówki, to wówczas idealnym rozwiązaniem jest wykonanie niektórych czynności samodzielnie, zaś te trudniejsze- silnik, felgi, koła można zlecić firmie zajmującej się tego typu usługami.