Najważniejsze powody, dla których warto zamontować w samochodzie instalację LPG

Montaż dodatkowej instalacji gazowej w samochodzie jest popularny wśród kierowców na całym świecie, ponieważ wszyscy dobrze rozumieją zalety korzystania z LPG.
Oto kilka powodów, dla których montaż LPG może być również dla Ciebie doskonałym wyborem.

1. Zmniejszenie kosztów eksploatacji

Jeśli zatankujesz swój samochód autogazem zamiast benzyny lub oleju napędowego, możesz znacznie obniżyć koszty eksploatacji pojazdu. Różnica w zależności od spalania w twoim samochodzie, może wynosić około 50 procent. To naprawdę znacząca różnica, która sprawiła, że instalacje gazowe są również popularne wśród operatorów flot samochodowych.

2. Uniezależnienie się od cen benzyny

Jedną z ogromnych zalet posiadania pojazdu dwupaliwowego jest zwiększony zasięg jazdy dzięki dwóm zbiornikom paliwa. Z reguły kierowcom udaje się od punktu niskiej ceny do punktu niskiej ceny bez konieczności tankowania między nimi. Niemal wszystkie pojazdy napędzane benzyną bezołowiową można przełączyć na eksploatację LPG przy rozsądnych kosztach. Te dwupaliwowe systemy LPG umożliwiają pojazdowi pracę na LPG lub benzynie i często mogą podwoić zasięg pojazdu. Zbiornik benzyny nadal pozostaje w samochodzie, a kierowca może przełączyć się z benzyny na gaz lub odwrotnie. Przy napełnionych zbiornikach zarówno benzyny, jak i LPG, zasięg 1000 km lub więcej nie jest niczym niezwykłym.

3. Zmniejszone koszty utrzymania

Ponieważ autogaz spala się bardziej czysto, po użyciu silnik pozostawia mniej osadów. W silniku z benzyną i olejem napędowym z czasem mogą się gromadzić osady, zmniejszając wydajność silnika. Osady te mogą również oznaczać wzrost kosztów utrzymania.
Olej silnikowy i świece zapłonowe wymagają rzadszej wymiany w przypadku LPG, dzięki czemu można wydłużyć okresy międzyobsługowe. LPG jest czystszym paliwem spalania niż benzyna, więc żywotność silnika jest w rzeczywistości przedłużona.

4. Lepiej dla środowiska

Samochody zasilane LPG zapewnić szereg korzyści dla środowiska – powietrze czystsze, mniej CO 2 i zmniejszenie ilości emisji cząstek stałych. Ponadto napełnianie zbiornika LPG jest procesem całkowicie szczelnym, więc jest również korzystne dla środowiska podczas tankowania. Podczas napełniania benzyną lub olejem napędowym opary chemiczne przedostają się do atmosfery i mogą być również wdychane. Nie dzieje się tak w przypadku autogazu.

5. Lepiej dla zdrowia

Spaliny z silników Diesla są klasyfikowane przez WHO jako czynnik rakotwórczy grupy 1, wraz z paleniem tytoniu, azbestem i innymi niebezpiecznymi substancjami. Eksperci stwierdzili, że spaliny z oleju napędowego były nawet bardziej rakotwórcze niż wtórny dym papierosowy. Opary oleju napędowego są związane ze zwiększonym ryzykiem raka płuc, a także z rakiem pęcherza moczowego. Spaliny z silników Diesla składają się z gazów i sadzy. Gazy obejmują dwutlenek węgla, tlenek węgla, tlenek azotu, dwutlenek azotu, tlenki siarki i węglowodory. Sadza lub cząstki stałe składają się z węgla, materiałów organicznych i śladowych związków metali. To te drobne cząsteczki dostają się do najgłębszej części naszych płuc, gdzie mogą wywoływać ataki astmy, zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, choroby serca i raka. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w wyniku zanieczyszczenia powietrza dochodzi do ponad 3 milionów zgonów rocznie.

6. Maksymalna elastyczność dzięki dwupaliwowym układom

Montaż instalacji gazowej w samochodzie pozwoli Ci przełączać się między dwoma rodzajami paliwa za jednym naciśnięciem przycisku. Oznacza to, że możesz wybrać rodzaj paliwa, który najlepiej Ci odpowiada w danym momencie. Jeśli znajdziesz się w odległym obszarze, w którym nie ma stacji tankowania autogazu, możesz wrócić do benzyny i kontynuować.

7. Brak zmniejszenia wydajności

Pojazd z najnowocześniejszym układem płynnego LPG wytwarza niemal taką samą moc, gdy jest zasilany LPG, w porównaniu z benzyną. Autogaz ma wyższą liczbę oktanową niż benzyna, więc przekształcone silniki mają tendencję do płynniejszej pracy. Pozwala to również na wyższy stopień sprężania, co może zapewnić większą moc wyjściową, zmniejszyć zużycie paliwa i emisje. Układy LPG z wtryskiem cieczy są najnowszą generacją technologii samochodowych układów zasilania LPG. W ten sposób uzyskujesz znaczne oszczędności paliwa w połączeniu z równą wydajnością silnika, nienaganną zdolnością jazdy i niższą emisją spalin.

8. Łatwa dostępność

Stacje auto gazu są łatwe do znalezienia.

9. Autogaz jest bezpieczny

Najnowsze układy paliwowe LPG muszą spełniać surowe wymagania, zarówno pod względem specyfikacji, instalacji i konserwacji. Systemy LPG są wyposażone w niezliczone urządzenia bezpieczeństwa i uwagi dotyczące projektowania.
Zawory bezpieczeństwa, automatyczne systemy odcinające, zawory zwrotne i zbiorniki stalowe o dużej grubości to podstawowe zabezpieczenia. Zbiorniki autogazu są znacznie bardziej odporne na przebicie niż plastikowe zbiorniki benzyny stosowane w nowoczesnych samochodach.

10. Szybki zwrot kosztów instalacji

Szybko odzyskujesz początkową inwestycję, jeśli przejedziesz co najmniej 30 000 km.
Przy takim tempie odzyskanie całego kosztu konwersji w postaci oszczędności paliwa nie byłoby niczym niezwykłym w ciągu dwóch lat. Może być szybsze lub wolniejsze, w zależności od tego, ile jeździsz i kosztów konwersji.