Metody sprzedaży auta

Podczas użytkowania auta każdy kierowca cieszy się dwa razy. Za pierwszym razem, kiedy kupi auto, a za drugim kiedy sprzeda. Dziś zajmiemy się tą drugą sytuacją, która sprawia niejednemu użytkownikowi wiele problemów.

Sprzedaż auta we własnym zakresie

Najczęściej dzisiaj kiedy chcemy sprzedać auto po prostu wystawiamy go na popularnych serwisach ogłoszeniowych w sieci internetowej. Przed umieszczeniem ogłoszenia warto posłużyć się kilkoma ważnymi zasadami, aby szybko doszło do transakcji. Po pierwsze należy sprawdzić ile tak naprawdę warty jest nasz samochód. W tym celu można poszukać ofert dokładnie takich samych pojazdów w sieci z naciskiem na rok produkcji, rodzaj paliwa, wielkość silnika oraz wyposażenie. Na podstawie znalezionych ogłoszeń, można ustalić zakres cenowy w którym nasze auto powinno się znaleźć. Pojazd powinniśmy wystawić ze kwotę z tego właśnie zakresu z uwzględnieniem jego stanu technicznego. Drugim ważnym aspektem jest, to aby auto profesjonalnie przygotować do sprzedaży. Warto odwiedzić myjnię samochodową i porządnie oczyścić karoserie oraz wnętrze auta. Każdy z nas przecież chciałby podczas poszukiwań auta, oglądać czyste i zadbane egzemplarze. Ważne jest, aby nie myć komory silnika – dzięki temu możemy wzbudzić podejrzenie o celowe ukrywanie wycieków oleju. Kiedy już umieścimy nasze ogłoszenie w sieci wystarczy czekać na potencjalny telefon i liczyć że uda się sfinalizować transakcję za pierwszym razem.

Sprzedaż auta do specjalistycznej firmy

Bardzo często za wycieraczką starszych aut znajdziemy wiele ofert firm które prowadzą skup aut . Jest to rozwiązanie sprzedaży auta dla kogoś, kto potrzebuje szybko gotówki lub po prostu nie ma czasu na wystawianie pojazdu w sieci i spotkania z zainteresowanymi osobami. Cała procedura jest prosta i polega na tym, że na umówiony wcześniej termin przyjeżdża przedstawiciel firmy, która prowadzi skup samochodów i wycenia nasze auto. Jeżeli zgadzamy się z ofertą to dostajemy do ręki gotówkę i spisujemy umowę. Cała procedura powinna potrwać nie więcej jak jedną godzinę. Niestety bardzo prawdopodobnie okaże się, że propozycja finansowa firmy będzie niższa niż kwota za którą moglibyśmy sprzedać auta na własną rękę. Musimy pamiętać, że im droższe auto chcemy sprzedać, tym większą kwotę możemy stracić. To rozwiązanie może też okazać się skuteczne jeżeli nasz samochód jest uszkodzony lub ma wady ( np. silnik nie pracuje poprawnie ). W takich sytuacjach bardzo ciężko znaleźć dobrą ofertę kupna, ze względu na problem oszacowania potencjalnych dodatkowych inwestycji w auto.

Podsumowanie

Obie opisane wyżej metody sprzedaży auta mają swoje plusy i minusy. Jeżeli zależy nam na kwestiach finansowych to sprzedaż na własną rękę będzie zapewne bardziej opłacalna. Dzisiaj motoryzacja to bardzo popularna dziedzina w Polsce i jeżeli nasz samochód nie jest uszkodzony lub nie ma ukrytych wad to potencjalny kupiec szybko powinien zapukać do naszych drzwi.