Nowoczesny duży stół w salonie

Współczesne salony bardzo często projektuje się w postaci otwartej razem z aneksem kuchennym i jadalnią. Tworzy to bardzo dużą, spójną przestrzeń nazywaną strefą dzienną, będącą idealnym miejscem do rodzinnego wypoczynku. Pomiędzy salonem a aneksem kuchennym naturalną barierę może stanowić stół jadalniany, który świetnie wpasuje się w konwencję wnętrza praktycznego i stylowego.

Jaki model stołu wybrać?

Stoły do salonu łączą w sobie dwie funkcje: użytkową i ozdobną. Dlatego też należy je wybierać pod kątem praktycznych walorów, ale nie zapominać o tym, by były piękne. Standardowo stosowanym rozwiązaniem w przypadku stołów jadalnianych jest wybieranie ich rozmiaru pod kątem liczby domowników – tak, aby dla każdego znalazło się wygodne miejsce przy stole. Czasami jednak zdarza się, że w posiłku uczestniczy więcej osób. Wtedy świetnym pomysłem będą sprytnie rozsuwane stoły, do których po prostu dostawia się brakującą liczbę krzeseł. Takie rozwiązanie jest najlepsze w przypadku niewielkiego metrażu, ale często stosuje się je również w przestronnych salonach – dla oszczędności wolnego miejsca.

Stół do jadalni – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Kwestię tego, czy stół do salonu powinien być okrągły, kwadratowy, prostokątny czy owalny należy pozostawić gustowi i preferencjom właściciela domu – wiele zależy od ogólnej koncepcji wystroju wnętrza. Gdy jednak chodzi o materiał, z którego ma być wykonany blat, warto postawić na te wysokiej jakości. Lite drewno to materiał kosztowny, ale świetnie sprawdzający się jako surowiec do wykonania eleganckiego, ponadczasowego stołu do salon u. W przypadku takiego mebla raczej nie zakrywa się blatu obrusem czy ceratą – jest on ozdobą sam w sobie, a jego blat będzie niezwykle odporny na wycieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Lekkie stoły z płyty meblowej w jasnych kolorach świetnie sprawdzą się we współczesnych, jasnych wnętrzach. Blaty szklane natomiast nie są najlepszym rozwiązaniem w domach, w których są dzieci. Świetnie za to wyglądają w minimalistycznych wnętrzach, również tych w stylu glamour.