Opel wprost od niemieckiego koncernu samochodowego.

Opel automobile gmBH to nic innego jak lider nowoczesnych samochodów na rynku. Jego wspaniałe modele przemierzają trasy, spełniają wszystkie wymagania kierowców, są bezpieczne, masywne, pojemne i pakowne. Nadwozie pięknie uwypuklone, co nadaje jeszcze lepszego stylu. “Moim pierwszym samochodem był Ford Granada. Było to najgorsze kiedykolwiek zbudowane auto w Detroit.” – Barack Obama

Historia opla w kilku akapitach.

Opel powstał w Niemczech, nazwa pochodzi od twórcy maszyny, a potem roweru. Po śmierci Opla rodzina jego przekierowała firmę na produkcję samochodów.

Tak też z siłą rodziny, pomysłowością powstaje pierwszy model Opla z systemem Luttznana, którego siła jest niższa o 10 krotność w porównaniu do np. Peugeota 206.

Najważniejsze daty to 1899, 1901, 1903, czyli najlepsze lata do ubijania interesów wraz z powstaniem nowych modeli. Kolejne lata to wspaniałe osiągnięcia sprzedaż udziałów Opla do USA, a na to miejsce powstaje Bank Opel.

Czas powojenny to powstanie modeli Olympia, Admiral, Kadett i Corsa.

Opel w pewnym momencie zostaje sprowadzony zza Oceanu do Europy. Tu wielki wpływ ma Francja ze wsparciem niemieckiego rządu.

Niestety nie na długo, gdyż kryzys powoduje, że Opel znowu traci właściciela i nabywa nowego, wchodzi jak FIAT w Stellantis.

Opel zajmuje się produkcją samochodów osobowych, SUV-ów, elektryczne, dostawcze, crossovery oraz vany.

Na swoim koncie Opel ma bogaty asortyment modeli aut, które już ponad 100 lat spełniają najśmielsze oczekiwania klientów.

Nowoczesne czasy spowodowały, że liderzy motoryzacji starają się podążyć za techniką, wymaganiami i wypuszczać na rynek najbardziej wyszukane, dopracowane do ostatniego detalu egzemplarze samochodów.
Warto tu dodać, że obecnie modele aut nabrały uwypuklonej karoserii, w porównaniu do wcześniejszych lat.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Opel to przodujący lider, pomimo różnych przeznaczeń, jakie spotyka na swojej drodze. Jeden z gigantów, który nigdy nie zaginie na rynku dóbr i usług