Volkswagen i korzenie historii.

Volkswagen Group istnieje już od roku 1938, dziś jest czołowym liderem w produkcji najlepszych samochodów. Firma powstała przed II wojna światową tu powstał Garbus, który został zaprojektowany przez Porsche dla wymagań Hitlera.

Krótki zarys historii Volkswagena.

Volkswagen powstał poprzez współprace z Porsche, który zaprojektował model Typ 12. Ten owocny czas nastał, wraz z nim rozpoczął się powolny proces powstania jednego z największych gigantów motoryzacji, który przetrwał pond 100 lat i trwa do dziś. I możliwie, że nigdy jego samochody nie wyjdą z rynku. Siła napędowa Volkswagena umożliwiła mu nieśmiertelność na długie lata.

1934 to rok, gdy Porsche projektuje Garbus, nazwany przez Hitlera samochodem ludu. Sam Porsche jest dobrze traktowany, jego projekt jest nie drogi, nie wymaga dużych nakładów kosztów, co wszystkim odpowiada.

Wczasy współczesne dla Volkswagena.

Rok 1973 to powstanie nowego modelu, który jest zwany Passat, następnie kończy się era Garbusa, jego produkcja zostaje zakończona w jednej z fabryk niemieckich oraz w Meksyku. Nastaje nowa era Volkswagena Golfa, który króluje na drogach, jest bardziej wyszukany. Nie ma już tak owalnego nadwozia, jak garbus.

Rok 1974 to rok Volkswagena, kolejny model, kolejny strzał w dziesiątkę, Volkswagen króluje, jego model stał się bardzo wygodny, w pełni komfortowy, kierowcy są zachwyceni nowym modelem Golfa.

Rok 1991 to dla polski złoty czas, gdzie to powstaje Volkswagen Group Polska, pod patronatem Kulczyka, który rozpoczyna działalność w zakresie motoryzacyjnym z Volkswagenem oraz Porsche. Samochody są importowane do Polski, podbijają rynek, rozszerzają, tworząc nowy etap dla Polski. Niestety aż tak późno, może trochę Polska została w tyle za innymi krajami, które już miały te wspaniałe samochody na swoich parkingach. Ale jak to się mówi lepiej późno niż wcale.

Współpracę z Volkswagenem można też nazwać porodem, jaki dał Polsce nowy tor, Polska w ten sposób zyskała prestiż, zyskała nową możliwość dania pracy ludziom, zyskała wiele korzyści poprzez ten kontrakt z Volkswagen Group.

Jakie są modele samochodów Volkswagen?

Wyróżnić można takie model samochodów Volkswagen jak na przykład:

  • samochody osobowe tak zwane rodzinne: golf, artreon, pasat, polo
  • samochody dostawcze to: caddy, crafter, transporter
  • samochody elektryczne: ID.3, ID.4
  • samochody mini vany i vany: np. Caddy Life, Touran
  • samochody crosovery: np. T-Cross, Tiguana, T – Roc
  • samochody Pick-up: amarok

Samochody najnowszej generacji, a nawet Volkswageny 7 generacji, golfy sportowe, liftback, w hatchbacku, sportowe, kabriolety to wspaniałe maszyny, które każdy z nas chciałby mieć w swoim garażu. Modele wspaniałe, te najnowsze nie grzeszą lśniącą karoserią, ich spalanie jest bardzo niskie, zużycie różnych płynów, wspaniale podróżuje się nimi, mało wymagają napraw.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Volkswagen wybudował sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu, jego samochody przez kilkadziesiąt lat potrafią przemierzać drogi. Silny materiał, konstrukcja pozwala korzystać z jednego samochodu przez 40 lat.