- Nowoczesne Rozwiązania dla Twojego Samochodu: Praktyczne Wskazówki
- Miedź w Nowoczesnym Przemyśle: Zastosowanie Kątowników, Profili i Kształtowników Miedzianych
- Biurowe niezbędniki: Od neonowych karteczek do inspirujących podstawek
- Tani mocny samochód: Przewodnik po najlepszych modelach dostępnych na rynku
- Jak efektywnie zarządzać spalaniem samochodu: Kompleksowy przewodnik
ABC przeprowadzek.
Przeprowadzka, jeśli jest dobrze zorganizowana nie musi być stresująca. Odpowiednie zaplanowanie poszczególnych etapów, wybór dobrej firmy zajmującej się takimi usługami oraz zapewnienie sobie wystarczająco dużo wolnego czasu są kluczowe. Zatem, jak dobrze się przeprowadzić?
Wybierz firmę
1.Zanim zdecydujemy się na konkretne usługi, powinniśmy zapoznać się z opiniami innych użytkowników.
2.Jeśli zależy nam, aby przeprowadzki dokonała firma o najlepszej renomie, przygotujmy się na dosyć długie terminy. Bywa, że to my musimy dostosować się do wolnych ,, okienek”. W innym wypadku samodzielnie możemy zaplanować datę, kiedy chcemy się przenieść na nowe lokum.
3.Dobra firma świadczącą usługi tego typu dysponuje kontenerami. To niezwykle istotna kwestia, bowiem pomoże nam to oszczędzić czas, który przeznaczylibyśmy na kompletowanie pudeł i pojemników.
4.Cena gra istotną rolę. Dowiedzmy się zatem, czy usługa jest liczona od godziny, czy też może w zależności od ilości dobytku i gabarytów mebli oraz innych przedmiotów. Zdarza się czasami, że pracownicy celowo wydłużają czas pracy, aby zarobić na niczego nieświadomych klientach. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku pracy liczonej za godzinę. Na szczęście tego typu praktyki są coraz rzadsze. W dobie Internetu informacje rozchodzą się lotem błyskawicy, co skutecznie hamuje nieuczciwość.
5. Powinniśmy także ustalić w jakim zakresie możliwy jest transport i w jaki sposób nalicza się takie opłaty. Bywa, że za dodatkowe kilometry trzeba uiścić kolejną kwotę. Gdy preferujemy jakąś firmę i chcemy, aby to ona dokonała przeprowadzki, możemy wybrać lepszą jakość usług, ale będzie to związane z wyższą sumą.
6. Podpisanie umowy. Nie dajmy się nabrać na usługi bez umowy. Wówczas mamy pewność, że jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, będziemy mogli to udokumentować i posiłkować się umową także w razie niesnasek lub zniszczenia mienia.
Jak przygotować się do zmiany lokum?
+Prace należy podzielić na etapy. Pierwszym z nich będzie wyjedzenie, w miarę możliwości zgromadzonych zapasów żywności. Przenoszenie się z wałówką może być bardzo kłopotliwe!
+W pierwszej kolejności spakujemy rzeczy sezonowe, które w danej porze roku są nieczęsto używane. Będą to, np. kurtki zimowe latem, lub sprzęt rekreacyjny zimą.
+Ubrania z wieszaków nie wymagają specjalnego zapakowania. Wystarczy okryć je folią ochronną i w ten sposób przewieźć.
+Koniecznie powinniśmy zapakować bagaż podręczny. W takim plecaku lub małej walizce zmieścimy wszystkie rzeczy osobiste, ubrania na zmianę, najpotrzebniejsze kosmetyki i niezbędne dokumenty.
+Podczas pakowania rzeczy do kontenerów powinniśmy posłużyć się wcześniej przygotowaną listą. Numer na liście musi odpowiadać numerowi na kontenerze. Wszystkie kontenery powinny być podpisane. Ułatwi to nie tylko identyfikację przedmiotów, ale pozwoli też na wniesienie pojemników od razu do miejsca docelowego. Późniejsze targanie ciężkich kontenerów jest męczące i pracochłonne.
Udana przeprowadzka, dzięki powyższym radom jest możliwa. Pamiętajmy jedynie, że pośpiech to zły doradca. Na dzień przeprowadzki wybierzmy dogodny termin, tak aby uniknąć nerwów. Nie planujmy też żadnych ważnych spotkań ani innych spraw. Nasze zdenerwowanie udzieli się innym domownikom i źle wpłynie na pracowników firmy. Ponaglani, mogą też nie wykonać swojego zadania, tak jakbyśmy sobie życzyli.