Kontrola samochodów w Czechach a w Polsce.

Dziś rynek dóbr i usług zmienił się, tak i również wymagania co do kontroli pojazdów, które muszą spełniać wszelkie wymagania, by były bezpieczne. „Dobry Bóg dał mi aerodynamiczne kształty i rozłożenie masy niczym w sportowym samochodzie. Środek ciężkości przeniósł na tył, a z przodu wrzucił jak najmniejszy ciężar.” – Sandra Bullock

Jak przebiega kontrola samochodów w Czeskiej Republice?

Zajeżdżając pod stacje kontroli pojazdów w czeskim mieście, można się spodziewać trudnych, zawiłych zadań, by samochód spełnił wszystkie wymagania. Samochód nie może mieć problemów z emisją splin, dlatego sprawdzany jest silnik pod tym kątem. Tak i również numer samochodu wewnętrzny na silniku nie może się nie zgadzać, a i również jest robione zdjęcie i wprowadzone do komputera, jeśli samochód nie jest kradziony.

Wszystko w samochodzie jest dokładnie skontrolowane przez fachowy zespół specjalistów trudniących się w tym dziale motoryzacji.

Jak przebiega kontrola samochodu w Polsce?

Kontrola samochodu w polskim mieście jest na bardzo niskim poziomie. A każdy z nas może jeździć nawet pół martwym samochodem, gdyż nikt nikogo, o nic się nie czepia, samochody najwidoczniej jeżdżą bez zarzutu.

Choćby było tysiąc dziennie wypadków, to nikt niesprawdzi stacji kontroli pojazdów, gdyż wszystkie jest legalne, jak na Ukrainie. Prawo jazdy kupione na ruskim targu, a samochód, ledwo się trzyma, ale przegląd ma przez cały rok.

To sprowadzanie samochodów jest bardzo powszechne. Samochody są sprowadzane z niemiec, gdyż to swietny interes. Jednak liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, które jest tak bardzo ważne. Tak, by ludzie nie cierpieli podczas wypadku, podczas stłuczki, czy groźnego zderzenia czołowego.

Jak wygląda prawo dziś w Polsce?

Prawo to pojęcie bardzo ogólne, jednak obowiązuje ono wszystkich obywateli bez wyjątku. I każdy, kto kończy 18 lat, jest odpowiedzialny, sam za siebie, za swe czyny, które są robione na szkodę osób 2. Każdy, kto zabija człowieka, ten podlega karze do 25 lat.

Wyróżnić można takie gałęzie prawa, jak p. karne, p. pracy, prawo cywilne, p. handlowe, p. administracyjne itd.

Tłumaczenia prawa są bardzo trudne, jednak mamy w Polsce wielu tłumaczy przysięgłych, którzy służą w sądach, mają na to odpowiednie, zdobyte kwalifikacje. I nie każdy może stać się tłumaczem przysięgłym, na to należy wyuczyć ten zawód. Tłumaczenia mogą być robione w wielu językach, które mogą stać się narzędziem w polityce. Jeden błąd i może dojść do skomplikowanych sytuacji, gdzie jeden kraj może stać się wrogiem drugiego kraju.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że kodeks dziś dotyczy każdego człowieka, należy je przestrzegać, jako porządny obywatel RP, by nie narażać siebie i swoich bliskich na szwank. Tak też jest również podczas jazdy samochodem, który przy wysokich obrotach silnika, może stwarzać zagrożenie, spowodować wypadek na drodze. Dlatego warto trzymać nogę ostrożnie na gazie.