Na co powinna uważać młoda para

Dzień ślubu jest czymś niezwykle ważnym dla nowożeńców. Jednak każdy, kto jest już po ślubie wie, ile wysiłku kosztuje dobrze zaplanowane wesele. Jest to kwestia, która często odstrasza młode pary od ślubu. Jak zatem przygotować udane wesele, aby nie było ono dla nas żmudnym obowiązkiem? Kluczem do tego jest przede wszystkim dobra i sprawna organizacja. Prześledźmy zatem, co należy zrobić, aby ślub był dla nas czystą przyjemnością, pozbawioną zbędnego stresu i niechcianych nerwów.

Wszystko dokładnie zaplanuj

Najlepszym rozwiązaniem, jest zrobienie listy rzeczy, które trzeba przygotować i zamówić z wyprzedzeniem. Mając taką listę będziecie mogli podzielić się obowiązkami z Waszymi bliskimi, którzy pomogą Wam z tym sporym wyzwaniem, jakim jest ślub. Zatem elementy, jakie prawdopodobnie znajdą się na Waszej liście, to:
– sala weselna
– menu dla gości
– tort weselny
– kreacje ślubne
– wystrój sali
– muzyka i wodzirej na imprezę
samochód do ślubu
– noclegi dla gości
– alkohol weselny
– zaproszenia dla gości
– plan posadzenia gości przy stole
– upominki i prezenty dla gości
– rozrywka dla gości (np. foto-budka)
– księga do wpisów gości
– zastawa na stół i obrusy
– fotograf
– obsługa kelnerska
– ciasta
– utwór do pierwszego tańca pary młodej.

Lista ta z pewnością nie jest kompletna i można do niej dopisać jeszcze wiele kolejnych pozycji. Jednak są to najczęstsze obowiązki, którymi trzeba się zająć organizując wesele. Nic dziwnego, że ilość obowiązków może przytłoczyć. Dobrze jest podejść do tego ze spokojem i spróbować czerpać radość z przygotowań. W innym wypadku możesz zapamiętać dzień swojego ślubu jako mało przyjemny, a przecież nie o to chodzi w weselach.

Dbałość o detale

Dobrze jest wyznaczyć sobie jeden styl czy motyw przewodni, wedle którego zorganizujecie swoje wesele. Może to być motyw kwiatowy, albo styl bardziej retro, wybierzcie coś, co najbardziej do Was pasuje i oddaje charakter Waszego związku. Ważne, żebyście się w tym dobrze czuli, ponieważ jest to Wasz dzień i Wasze święto. To, jaki styl wybierzecie będzie miało wpływ na wszystkie elementy całej imprezy. Jeśli zdecydujecie się na styl retro, wówczas zadbajcie o to, aby samochód do ślubu również nawiązywał do tego stylu. Tak samo będzie z zastawą, muzyką i wyglądem zaproszeń. Jest to doskonała zabawa, która może jeszcze bardziej zbliżyć Was do siebie.

Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzić w dbałości o szczegóły. Chodzi o to, aby wszystkie elementy zgrywały się ze sobą i tworzyły spójną całość. Jednak dokładne dobieranie poszczególnych detali z wysokim poziomem pietyzmu nie jest potrzebne. Takie zachowanie będzie po prostu stratą czasu i niepotrzebnym wydatkowaniem energii. Skupcie się na tym, aby całość była spójna i zrozumiała dla gości, to w zupełności wystarczy. Ważne jest także, aby przed imprezą dobrze się wyspać i być pełnym energii, inaczej poziom stresu może być dla młodej party trudny do zniesienia.