- Nowoczesne Rozwiązania dla Twojego Samochodu: Praktyczne Wskazówki
- Miedź w Nowoczesnym Przemyśle: Zastosowanie Kątowników, Profili i Kształtowników Miedzianych
- Biurowe niezbędniki: Od neonowych karteczek do inspirujących podstawek
- Tani mocny samochód: Przewodnik po najlepszych modelach dostępnych na rynku
- Jak efektywnie zarządzać spalaniem samochodu: Kompleksowy przewodnik
Na błysk!
Dbałość i czystość samochodu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz auta jest niezwykle ważna. Nie zależnie czy to tapicerka klasyczna czy welurowa trzeba rozprawić się z brudem. U profesjonalisty pranie tapicerki i czyszczenie wnętrza auta kosztuje od 150 złotych do nawet 350 złotych, a gdy sami postanowimy zadbać o nasz samochód jesteśmy w stanie odświeżyć go za cenę 100 złotych. Spora oszczędność ale czy warto? A może nasz pojazd sprzątnie się sam?
Siedzenia:
Czyszczenie najlepiej zacząć od foteli, niewielkie zanieczyszczenia możemy usunąć samodzielnie już za pomocą kosmetyków kupionych na pierwszej lepszej stacji benzynowej. Do weluru czy klasycznych siedzeń możemy używać pianki, która z pewnością poradzi sobie z zabrudzeniami bardzo sprawnie. Taki produkt może nas kosztować w granicach od 20 do 30 złotych za 500 ml. Natomiast skóry musimy myć już innym detergentem, najlepiej mleczka które, mają za zadanie nawilżenie i odżywienie materiału.
Plastiki:
Na początku trzeba pamiętać by nie zaczynać od nabłyszczania plastikowych elementów ponieważ, przez to tworzy się tłusta plama na tapicerce. Plastik trzeba najpierw umyć a najlepszym sposobem na to będzie kupienie odpowiedniego opakowania z atomizerem. Dopiero po tych czynnościach możemy zacząć nabłyszczać nasz plastik.
Komplet dobrych kosmetyków możemy nabyć już w cenie od 80 złotych do 120 złotych. Oczywiście do tego musimy dorzucić czas na czyszczenie naszego auta. Gdy wyczyścimy auto od środka należy udać się na jakąś konkretną myjnię. I tutaj już możemy wyróżnić kilka rodzajów myjni samochodowych:
-Pierwszą z nich jest myjnia Tunelowa. Składa się z modułu szczotkowego, ramy wjazdowej, bramek chemicznych i suszarek ułożonych w tunel. Sterowanie odbywa się pasem i etapami mycia które odbywają się w cyklu automatycznym.
-Kolejna z myjni to myjnia najbardziej popularna, bezdotykowa. Na tej myjni klient sam parkuje pojazd na odpowiednim stanowisku a następnie uiszcza zapłatę na panelu sterującym i może zacząć mycie. Najczęściej klient na takim stanowisku ma 4 programy do wyboru. Są nimi:
1. Gorąca woda z detergentem
2. Spłukiwanie zimną wodą
3. nabłyszczanie z dodatkiem wosku
4. zmiękczona woda która, ma za zadanie opłukanie pojazdu
Bardzo popularne stają się teraz takie programy jak piana aktywna czy oprysk felg. Aby jak najlepiej i najskuteczniej umyć auto zaleca się by klient użył wszystkich z możliwych programów mycia.
-Ostatnią myjnią jest Portalowa, najczęściej spotykana myjnia przy stacjach paliw, a jej nazwa pochodzi od konstrukcji. W środku zamontowane mamy szczotki, suszarki oraz system nanoszenia środków myjących i konserwujących a także wiele innych ciekawych dodatkowych elementów myjących. Myjnie tego typu myją około 20 samochodów w godzinę.
Mając tak szeroki wybór myjni nie pozostaje nam nic innego jak zacząć myśleć w jaki sposób chcemy umyć swoje auto. Możliwości jest bardzo wiele, auto czyste zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz sprawi nam mnóstwo radości. Myjnia samochodowa to najlepsze miejsce dla odświeżenia naszego samochodu!