Przez świat na czterech kołach

Mając samochód cieszymy się że, posiadamy coś co jest na wyłączność nasze i może sprawiać nam każdego dnia radość. Fanatycy motoryzacji są niezwykle zapatrzeni w swoje cudeńka i ciągle robią coś by polepszać osiągi swoich maszyn. Jednak co jakiś czas trzeba udać się na serwis samochodu byśmy mogli się dowiedzieć jak wygląda stan rzeczywisty naszego auta. Przy starszych modelach aut może być odrobina stresu że, może znaleźć się jakaś usterka, natomiast przy modelach salonowych przeglądy aut są wydłużane z okresu jednego roku do okresu dwóch lat.

Serwis to nie tylko wymiana oleju!

Wymiana oleju w samochodach jest bardzo ważnym elementem ale trzeba również pamiętać o innych ważnych elementach naszego pojazdu. Wymiana oleju w silniku to jedna z wymaganych czynności których wymaga od nas producent jednak nie jedyna. Wykonanie przeglądu ma zapewnić nam bezproblemową i bezpieczną jazdę a w dłuższej perspektywie dobrą kondycję i bezawaryjność przez cały okres eksploatacji pojazdu. Na uwadze musimy mieć również to że, podczas robienia testu hamowania na przeglądzie nie mamy pewności czy klocki hamulcowe nie skończą się za tydzień lub dwa po zrobionym serwisie. Wymieniać olej należy:

15 lub 25 tysięcy kilometrów, a dla nowych modeli aut jest to natomiast 30 tysięcy kilometrów.
Jeżeli robimy małe przebiegi to trzeba stosować się do jednego serwisu w roku.

Podczas takiego serwisu sprawdzane są również inne bardzo istotne atrybuty auta, takimi jak:

kontrolki: akumulatora, oświetlenia, zawieszenia, hamulców i innych urządzeń elektrycznych.
Wymiany: filtry oleju, płynów eksploatacyjnych, filtrów paliwa czy świec zapłonowych
konserwacja: zamki, zawiasy, zaciski hamulców itp.
regulacja: hamulca postojowego

Podczas takich czynności można zapytać serwisanta czy jest możliwość wymiany czegoś nawet częściej by uniknąć dużych awarii.

Takiego warsztatu szukają nasze samochody!

Dochodzi do momentu gdy nasze auta się popsują i musimy oddać je jak najszybciej do mechanika który, zwalczy usterkę i postawi naszą furę na koła. Jednak na co mamy zwracać uwagę przy szukaniu odpowiedniego warsztatu i co jeśli nie mamy czasu szukać odpowiedniego warsztatu?
Gdy mamy chwilę na szukanie możemy usiąść przed komputerem i poszukać odpowiedniego warsztatu który, może pochwalić się dobrymi opiniami lub spytać się rodziny, przyjaciół czy znajomych, możliwe że, polecą wam warsztat z którego sami korzystają. Jednak gdy tego czasu nie mamy, możemy skorzystać z usługi online która, w ciągu kilku minut dogada z nami wszelkie formalności i przyjedzie nawet odebrać od nas nasze auto by odstawić je do warsztatu z którego mamy pewną gwarancję na części jak i na usługę! Naprawa przebiegnie wtedy dla nas bezstresowo, ponieważ nie będziemy musieli przejmować się tym czy wybraliśmy odpowiedniego mechanika czy choćby, tym że, może nas oszukać na pieniądze. Naprawy samochodów nie są przyjemne i nigdy nie będą, jednak nie jesteśmy w stanie uniknąć ich w żaden sposób. Ważne jest to by liczyć się z tym że, kupując auto liczymy się również z wydatkiem utrzymania go, co nie zawsze jest prostym zadaniem.