Wielkie marki samochodowe i nie tylko!

BMW:
W Monachium powstała jedna z najsilniejszych marek samochodowych, motocyklowych i silnikowych na świecie. Przedsiębiorstwo wielkiej marki przechodziło liczne wzloty i upadki, nawet niektóre kryzysy sięgały lat wojennych. Warto mieć w pamięci to że, koncern BMW to nie tylko samochody osobowe ale również, rowery i motocykle. Dzięki innowacyjnej technologi, rowery są niezwykle wytrzymałe jak i również lekkie co trzeba przyznać jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Natomiast motocykle niemieckiego przedsiębiorstwa są niezwykle popularne w całej europie o czym może świadczyć ich produkcja. Cała siedziba BMW znajduje się w Bawarii. Dziś ta marka słynie z luksusowych samochodów a mało kto wie że kiedyś sławna była dlatego że, robiła samoloty.

AUDI:
Po raz pierwszy słowo Audi pojawiło się w 1910 roku w Niemczech. Kiedy to założyciel luksusowej marki, po orzeczeniu sądu dostał nakaz zmiany nazwy. Padło na łacińskie przetłumaczenie jego nazwiska i tak powstała marka „Audi”. Po drugiej wojnie światowej marka zniknęła całkowicie z rynku z powodu zmian polityki całej spółki i dopiero w latach 60 na nowo odżyła. Marka do dziś tworzy jedynie samochody osobowe. Początkowo samochody Audi wydawały swoje pierwsze modele z kierownicą po prawej stronie, dopiero w 1921 roku to się zmieniło i kierownica pojazdu zmieniła stronę na lewą. W 1938 roku zapoczątkowali oni pierwsze crash testy.

Mercedes:
O wielkim mercedesie usłyszymy pierwszy raz już w 1881oku i ma obecnie siedzibę w Stuttgardzie. Ta ogromna marka nie zajmuje się jednak produkcją tylko samochodów osobowych ale również produkuje na szeroką skalę europejską auta dostawcze i ciężarowe. Od lat są wysoko postawionym koncernem na rynku całego świata, nic dziwnego gdy ich samochody osobowe cieszą się niezwykłą klasą i wygodą. Mercedes również potrafił zachwycać papieży tworząc dla nich pierwsze papamercedesy już w roku 1930. Oryginalnie terenówka, której tył wyposażono w specyficzne „akwarium” w którym papież mógł bezpiecznie podróżować. Mercedes kiedyś również zajmował się robieniem łodzi i eksperymentował również ze sterowcami.

Toyota:
Jest japońskim koncernem motoryzacyjnym utworzonym w 1937 roku. Historia tej marki sięga już 1918 roku. Podczas II wojny światowej marka Toyota myślała jak zmotoryzować cały kraj i konstruowała mały miejski samochód. Popularna marka zajmuje się jednak też fabryką przekładni i silników, dystrybucją wózków widłowych i nawet posiada swój bank który, nazywa się „Toyota bank”. Hybrydy tego koncernu stanowią 75% wszystkich jeżdżących hybryd na świecie. Co ciekawe, najczęściej kupowanym samochodem jest corolla. Od roku 1966 produkowano corollę co 37 sekund. W 2013 roku corolla produkowała auto co 27 sekund. Sprzedaż tego modelu sięga grubo ponad 40 milionów egzemplarzy.

BMW,AUDI,TOYOTA,MERCEDES są obecnie najpotężniejszymi markami świata. Te auta mają wspaniale dopasowane detale, wygodne, piękne i przede wszystkim czuć od nich wielką pasję motoryzacyjną. Ciągle próbują udoskonalać swoje auta, stawiać coraz wyżej poprzeczkę i tworzyć niesamowite dzieła sztuki.