Raz na wozie, raz pod wozem

Wyjeżdżając w długą podróż zawsze upewnijmy się przed podróżą jaki mamy obecny stan naszego pojazdu, by później nie popsuły nam się wakacje ze względu na usterkę która spowoduje zabranie naszego auta do warsztatu na lawecie. Mając wykupione assistance nie musimy przejmować się tym że, stracimy samochód ponieważ, w większości firm oferujących tego typu usługę otrzymamy samochód zastępczy. Co jednak jeśli będziemy musieli wezwać pomoc drogową?

Na ratunek:
Pomoc drogowa jest dostępna 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku i służy ona zawsze gdy stanie się nam coś złego w trasie. Jest dostępna zawsze podczas, wypadku, awarii, usterki samochodu osobowego czy ciężarowego. Zapewnia ona transport, w każde miejsce Polski ale także, poza granicami kraju. Gdy usterka jest drobna i możliwa do naprawienia, usługa jest wykonywana na miejscu by jak najbardziej obniżyć koszty i oszczędzić czas klientowi. Pomoc drogowa współpracuje z wieloma serwisami wulkanizacyjnymi więc nie musimy się martwić o to by znaleźć najbliższego wulkanizatora.

Assistance co to?
Jest to forma dobrowolnego ubezpieczenia naszego pojazdu, zapewniająca określony rodzaj pomocy – serwisową, informacyjną, medyczną. Obszarami objętymi przez polisę mogą być, podróże, transport samochodowy, dom i rodzina. Likwidacja szkody lub pomoc nie ma wypływu na zniżki za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniu OC i AC.

Laweta na pomoc?
Laweta w wielu przypadkach działa na zasadzie ilości przejechanych kilometrów ale jest też cena za ustalana za całą usługę. Czasem cennik jest również ustalany za jedną godzinę bądź całą dobę. Cennik lawety oblicza się gównie w oparciu o dni robocze, ceny autolawety za kilometry mogą wzrastać w święta i w weekendy niekiedy nawet o 50%. Jest to standardowy przelicznik podczas pracy poza dniami roboczymi. Ceny takiej usługi w weekendy potrafią się zmieniać w zależności od ilości pracy również.

Cennik Przewozu auta:
ceny wahają się w zależności czy transportujemy samochód osobowy,busa czy może maszyny budowlane. Ceny zaczynają się już od 2 złotych za kilometr a kończą nawet na 5 złotych.

Pełna usługa:
Transport motocykla lawetą na terenie miasta to kosz rzędu nawet 200 złotych, Samochodu osobowego koszt około 200 złotych, koszt busa natomiast może sięgać nawet 300 złotych. Pamiętajmy również że, koszt lawety to nie jest koniec wydatków, trzeba również opłacić pomoc drogową która, pobierze opłaty również z inne czynności takie jak np., wyciągnięcie samochodu spoza pasa ruchu drogowego. Taka usługa zaczyna się dopiero od 200 złotych.

Istnieje również strona internetowa, która pozwoli nam przewieźć kilka samochodów naraz przez całą Polskę i Europę. Kupując kilka aut z zagranicy nie musimy się martwić tym że, nie mamy jak ich przywieźć z danego kraju. Transport samochodów w dzisiejszych czasach jest niezwykle prosty. Nie musimy już myśleć jak ściągnąć auto z zagranicy ponieważ może zrobić za nas to nasz przewoźnik. Podróże zagraniczne nigdy nie były tak proste jak dziś! Wystarczy jedno zlecenie!